MIASTA.ORG :: Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm

Dojazd pociągiem

Nie ma problemu z dojazdem do Berlina koleją. Do wyboru jest kilka połączeń z różnych rejonów Polski, obsługiwanych zarówno przez PKP, jak i DB. Dobór trasy zależy od miejsca, z którego rozpoczyna się podróż. Generalnie do wyboru są dwie możliwości. Albo wybierze się linie lokalne, z co najmniej jedną przesiadką w pobliżu granicy, albo zdecyduje się na połączenie bezpośrednie pociągami Eurocity.

W przypadku Berlin-Warszawa-Express przejechanie całej trasy, prowadzącej z Warszawy-Wschodniej lub Centralnej przez Kutno, Konin, Poznań, Świebodzin, Rzepin, Frankfurt nad Odrą, zajmuje ok. 6 godzin. Druga linia Eurocity przebiega od Krakowa, przez Katowice, Zabrze, Gliwice, Kędzierzyn-Koźle, Opole, Wrocław, Rzepin, Frankfurt nad Odrą, również bezpośrednio do Berlina. Podróż w tym przypadku trwa ok. 10 godzin. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z pociągów sypialnych Tanich Linii Kolejowych. Dla mieszkańców północnej Polski dotarcie koleją do Berlina również nie stanowi większego problemu.

We wszystkich przypadkach podróż kończy się na jednym spośród następujących dworców: Berlin-Hauptbahnhof, Berlin-Ostbahnhof, Berlin-Lichtenberg, Berlin-Gesundbrunnen, Berlin-Spandau, Berlin-Südkreuz, Berlin-Zoologischer Garten.

  • Berlin-Hauptbahnhof - główny dworzec miasta
Copyright © 2007-2021 by berlin.miasta.org | All rights reserved
Strona Główna | Kontakt | do góry ˆ