MIASTA.ORG :: Barcelona - Budapeszt - Londyn - Nowy Jork - Paryż - Praga - Sztokholm

Rowery

Komunikacja w wielkim mieście, nawet szeroko rozbudowana, boryka się z trudnościami, wynikającymi z ogromnego natężenia ruchu. Stąd w niektórych sytuacjach naprawdę niezawodne okazuje się przemieszczanie pieszo, bądź z użyciem roweru. Staje się on coraz popularniejszy w Berlinie, zarówno jako sposób na spędzanie wolnego czasu, jak i środek transportu.

Niemieckie koleje wprowadziły usługę o nazwie CallBike. Przed dworcami oraz przy skrzyżowaniach głównych ulic rozmieściły rowery, wyposażone w specjalne automatyczne zamki z prostym w obsłudze menu. Od koloru lampki zależy, czy pojazd w danej chwili jest wolny, czy już zamówiony. Rezerwacji dokonuje się telefonicznie, dzwoniąc pod numer, wypisany na pojeździe. W odpowiedzi uzyskuje się kod dostępu, umożliwiający skorzystanie z roweru. Więcej informacji na ten temat można uzyskać telefonicznie lub mailowo.

Call a Bike
Telefon: 07000 5225522
E-mail: info@callabike.de

Warto także zwrócić uwagę na ofertę pod tajemniczo brzmiącą nazwą VelotaxiŽ. To nic innego, jak możliwość odbycia podróży pojazdem, stanowiącym połączenie rykszy i roweru. Do wyboru są cztery różne warianty trasowe.

Oprócz tego w mieście funkcjonują zwykłe wypożyczalnie sprzętu rowerowego. Dokładniejsze informacje można uzyskać telefonicznie.

Fahrradstation GmbH
Tel. (030) 283 84 848
Fax: (030) 384 88 877

Copyright © 2007-2021 by berlin.miasta.org | All rights reserved
Strona Główna | Kontakt | do góry ˆ